قطعاً نگه داشتن باتری و شارژر لپ تاپ به عنوان یک دغدغه برای شما نیز مطرح شده است و به همین دلیل در این مطلب قصد داریم ۵ ترفند کاربردی افزایش شارژدهی لپ تاپ سونی وایو را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهید تا شما با استفاده از این ترفند تا بتوانید طول عمر لپ‌تاپ خود را بالاتر برده و البته شارژدهی آن را به میزان قابل توجهی افزایش دهید تا دائماً نیاز به قطع و وصل کردن جریان برق و لپ‌تاپ خود نباشید.

البته در صورتی که باتری لپ تاپ شما سالم است و می‌تواند به شما کمک کند اگر باتری شما به صورت کامل خراب شده است و کارایی خود را از دست داده است اما در زمان بسیار کمی را روشن می ماند باید حتماً برای تعویض باتری خود اقدام کنید که در نمایندگی سونی وایو می توانید تمامی باتری های مدل های مختلف لپ تاپ این برند را با باتری های اصلی و اورجینال همراه با ضمانت نامه کتبی تعویض نمایید.

 

کم کردن نور صفحه نمایش لپ تاپ

نمایشگر لپ تاپ به عنوان بزرگترین بخشی که روشن است معمولا بیشترین میزان شارژدهی را از باتری لپ تاپ می کشد و به همین دلیل شما باید زمانی که از لپ تاپ خود استفاده می کنید دوران را تا حد قابل توجهی که به چشم آسیب نرساند پایین بیاورید تا بتوانید مدت زمان بیشتری لپ تاپ خود را روشن نگه دارید و مقدار مصرف انرژی لپ‌تاپ نیز معقول باشد.

 

ارتقاء هارد لپ تاپ به SSD

اگر لپ تاپ شما کند باشد قاعدتاً مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا برخی از برنامه‌ها باز شوند و همین مدت زمان می تواند در میزان روشن بودن صفحه نمایش دستگاه تاثیر داشته باشد و البته حجم بیشتر و انرژی بیشتری را از لپ تاپ شما می گیرد تا یک برنامه را باز کند و به همین دلیل برای این که بتوانید شاهد افزایش طول عمر باتری لپ تاپ سونی وایو باشید باید برای ارتقا هارد لپ تاپ از هاردهای قدیمی HDD به هارد SSD اقدام نمایید این موضوع یعنی ارتقا لپ تاپ سونی وایو می‌تواند باعث افزایش سرعت لپ تاپ شما شده و همین افزایش سرعت می تواند در بالا بردن راندمان و کارایی باتری شما و همچنین مدت زمان روشن شدن آن تاثیر زیادی داشته باشد.

 

خاموش کردن آپدیت نرم افزاری و بستن برنامه های پس زمینه

یکی دیگر از نکاتی که می‌تواند باعث افزایش طول عمر باتری لپ تاپ سونی وایو شما شود این است که سیستم عامل و ویندوز خود را قل هر ۶ ماه یکبار عوض کنید تا بتوانید از آپدیت هایی که برای ویندوز وجود دارد استفاده نموده و این موضوع می‌تواند در طول عمر لپ‌تاپ شما و همچنین طول عمر باتری شما نقش موثری داشته باشد.

علاوه بر این شما زمانی که یک برنامه را باز می‌کنید و از آن استفاده نمی‌کنید همین برنامه باعث می شود تا مصرف انرژی باتری به حد قابل توجهی کاهش پیدا کند و به همین دلیل شما باید در کمترین زمان ممکن برای بستن این برنامه ها اقدام نموده تا از این طریق مصرف باتری خود را کاهش دهید.

افزایش طول عمر باتری لپ تاپ سونی وایو

 

خاموش کردن لپ تاپ و عدم استفاده از حالت sleep

بسیاری از کاربران عادت کردند که لپ‌تاپ خود را برای مدت زمان طولانی بر روی حالت اصلی قرار می‌دهند تا زمانی که به آن نیاز دارند در سریعترین زمان ممکن به توان آن را روشن کرده و برنامه های مختلف دسترسی داشته باشند اما این کار به طور کامل غلط است و باعث می شود تا کارایی لپ تاپ شما در مدت زمان طولانی کاهش پیدا کند و همچنین طول عمر باتری شما به پایین‌ترین حد ممکن خود برسد.

توصیه می‌شود زمانی که چند ساعت با لب تاب خود کار ندارید آن را به صورت کامل خاموش نمایید تا هم از این طریق به خود استراحت بدهید و هم باعث افزایش طول عمر باطری لپ تاپ سونی وایو شوید. قرار دادن لپ تاپ برای حالت اسلیپ یا همان خواب باعث می‌شود تا در پس زمینه لپ تاپ باطری شما مصرف داشته باشد و همین مصرف در مدت زمان طولانی و در بلند مدت می‌تواند باعث کاهش طول عمر و راندمان کاری باتری شما شود.

 

استفاده از شارژر مناسب

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند نقش بسیار مهمی در افزایش طول عمر باطری لپ تاپ سونی وایو شما داشته باشد این است که از جریان برق مناسب و همچنین از شارژر آداپتور مناسب با دستگاه خودتان استفاده کنید. استفاده از شارژر های فیک و غیر عضوی می‌تواند صدمه بسیار زیادی به راهنمایی و کارآیی باتری شما بگذارد و در بلند مدت به صورت کامل باتری شما را از کار بیاندازد تا شاهد کاهش شارژدهی لپ تاپ خود باشید.

افزایش طول عمر باتری لپ تاپ سونی وایو

علاوه بر این زمانی که از باتری های غیر اصل و استفاده می کنید و البته ع برق تغذیه شما نیز نامناسب است و در برخی از موارد مشاهده شده است که از شارژرهای مدلهای دیگر لپ تاپ های سونی وایو برای یک مدل استفاده می‌شود شاهد کاهش راندمان کاری و همچنین کاهش طول عمر باتری خواهید بود که این موضوع با استفاده درست از شارژر اصلی و اورجینال برطرف می‌شود.

در صورتیکه شارژر و دیگر قطعات لوازم جانبی لپ تاپ های سونی وایو شما دچار مشکل شده‌اند می‌توانید به راحتی از طریق نمایندگی رسمی سونی وایو در ایران برای خرید لوازم جانبی اصلی و اورجینال سونی با بهترین قیمت بازار اقدام نمایید. لوازم جانبی همراه با گارانتی و ضمانت نامه کتبی اصلی به شما ارائه می شود و در صورت بروز هرگونه مشکل می توانید آن را با قطعات اصلی و اورجینال تعویض کنید.