کمپانی وایو با تبلت Canvas Z در ماه اکتبر به ایالت متحده ی آمریکا باز میگردد

به گزارش “نمایندگی رسمی VAIO” سیستم های کامپیوتری وایو که در ابتدا تحت برند سونی تولید و روانه ی بازار میشدند مجدد  در ماه اکتبر فروش خود را آغاز خواهند کرد. شرکت سونی  دپارتمان تولید سیستم های کامپیوتری خود تحت عنوان وایو را در ماه فوریه ی سال گذشته به صندوق سرمایه گذاری ژاپن فروخت و مالک جدید آن ( شرکای تجاری و صنعتی ژاپنی یا JOIP) در ابتدا بر روی بازار داخلی متمرکز شدند. حال شرکت مستقل وایو قصد داشته تا فروش محصولات خود را مجدد آغاز کرده و  فروش آنرا تا ایالت متحده و برزیل نیز توسعه دهد. این دو کشور اولین کشور هایی بوده که بازار هدف وایو در بیرون از ژاپن میباشد.

هدف قرار دادن کاربران مک و افراد حرفه ای خلاق

بجای تلاش برای رسیدن به حجم فروش، وایو بر روی بازار های کوچکتر و خاص تر متمرکز میشود. مدیر ارشد اجرایی  این شرکت، آقای یوشیمی اوتا در ژورنال وال استریت خاطر نشان کرد که شرکت وایو تحت برند سونی بیشتر بر روی سهم بازار متمرکز بود و نه سود آوری. ما قصد فروش محصولاتی ارزان به همه کس را نداریم چرا که این شرکت قصد هدف گذاری کاربران در صنایع خلاقی همچون عکاسی و طراحی را مد نظر قرار داده است. این صنایع در حال حاضر از کامپیوتر های اپل استفاده میکنند.

کارشناسان “نمایندگی رسمی سونی” بر این باورند در همین راستا شرکت وایو در ابتدا قصد فروش محصول Canvas Z خود را که یک تبلت عظیم الجثه میباشد به بازار ایالت متحده دارد. این تبلت از یک کیبورد جداشدنی برخوردار بوده و مجهز به یک پردازنده ی 7 هسته ای، فضای ذخیره سازی 256 گیگابایتی و حافظه ی اصلی 16 گیگابایتی میباشد. قیمت اولیه ی این محصول، 2199 دلار در نظر گرفته شده است و در 5 ام اکتبر امسال در وب سایت وایو و فروشگاه های مایکروسافت  به فروش میرسد. البته قیمت این محصول برای بازار برزیل هنوز  مشخص نیست.

همچنین این شرکت قصد داشته تا ربات هایی را تحت برند وایو ایجاد و روانه ی بازار نماید.

همچنین وایو قصد داشته تا پای خود را فراتر از صنعت تولید سیستم های کامپیوتری برداشته وقصد تولید دستگاه های ارتباطی، پوشیدنی، ماشین های اتوماسیون صنعتی و ربات های سرگرمی را نیز دارد. در حال حاضر وایو بخشی از قدرت تولیدی خود را صرف ایجاد ربات های اسباب بازی نموده است. صرف نظر از اینکه این ربات ها به شکل انسان یا سگ باشند، ما قصد داریم آنها را در آینده ای نزدیک تحت برند وایو روانه ی بازار کنیم.

به گزاش “نمایندگی رسمی sony vaio”با  و یا بدون ربات های تحت برند وایو، این شرکت روز های سختی را در بازار سیستم های کامپیوتری میگذراند چرا که در سه ماهه ی آخر سال گذشته، با افت 9.5 یا 11.8 درصدی در فروش این محصولات خود روبرو بوده است. حتی در ژآپن، سهم بازار وایو به کمتر از 1 درصد رسیده است. با این حال،  این اطمینان وجود دارد که این شرکت مجدد به سود آوری خود در انتهای سال آینده باز گردد و به دنبال آن، خود را در سال 2017 میلادی به شرکتی دیگر بفروشد. رئیس این شرکت اعلام نمود که در کنار خریدارانی همچون مایکروسافت و اپل، سونی نیز به احتمال جزء خریداران خواهد بود.