اگر شما هم از سرعت پایین لپ تاپ سونی خود خسته شده اید و قصد دارید که از برنامه های جدید با سرعت بسیار بالا و پردازش بسیار سریعتر روی لپ تاپ خود استفاده کنید قطعاً این مطلب و مواردی که در آن ذکر می شود می تواند بهترین راهنما برای شما باشد تا بتوانید در سریع ترین زمان ممکن سرعت لپ تاپ خود را به بالاترین سرعت ممکن ارتقا دهید.

این موضوع نه تنها برای لپ تاپ های بسیار قدیمی شرکت سونی صدق می‌کند بلکه لپ‌تاپ‌های جدید این برند نیز شامل این موضوع شده و شما در صورتی که از لپ تاپ های جدید و قدیمی برند سونی استفاده می‌کنید می‌توانید با استفاده از مواردی که در این مقاله به آنها اشاره می‌کنیم به راحتی سرعت لپ تاپ خود را افزایش دهید.

 

ارتقاء سخت افزاری

لپ تاپ های سونی نیز مانند بسیاری از لپ‌تاپ های معروف و مطرح دنیا به صورت پیش فرض بر روی خودشان از هارد و حافظه داخلی HHD استفاده می کنند همین موضوع می‌توان مشکلات مختلفی را پس از مدت کوتاهی بر روی این لپ تاپ ها از نظر سرعت مشاهده کنید زیرا به صورت پیشفرض هارد و حافظه داخلی HHD از سرعت پردازش بسیار پایین تری برخوردار است.

به همین دلیل برای اینکه بتوانید سرعت پردازش لپ تاپ خود را بالا ببرید باید از هاردهای ssd برای این کار استفاده کنید که با استفاده از ظرفیت های مختلفی که از هارد اس اس دی می توانید روی لپ تاپ خود نصب نمایید می شود به راحتی سرعت پردازش اطلاعات را در لپ تاپ های سونی وایو بالاتر برد.

افزایش سرعت لپ تاپ سونی

نکته مهمی که باید در مورد افزایش سرعت با استفاده از ارتقا هارد و یا تعویض هارد hhd هارد اس اس دی در نظر داشته باشید این است که برای هر کدام از لپ‌تاپ ها ظرفیت خاصی به عنوان ظرفیت اصلی از طرف کارخانه در نظر گرفته شده است و شما نمی توانید بیشتر از این میزان از هارد ssd روی لپ تاپ خود استفاده نمایید.

پس قبل از اینکه قصد داشته باشید این عملیات را انجام دهید برای اینکه هزینه های شما از نظر اقتصادی به صرفه باشد باید حتما با تیم پشتیبانی و فنی نمایندگی سونی وایو و در ارتباط باشید تا بتوانید میزان حافظه داخلی مناسب برای مدل لپ تاپ خود را انتخاب کرده و آن را در سریع‌ترین زمان ممکن تغییر دهید.

 

افزایش رم دستگاه

رم لپ تاپ نیز به عنوان یکی دیگر از اجزای مهم در ساختار فیزیکی این دستگاه ها می تواند نقش مهمی را در پردازش و راندمان عملکردهای مختلف داشته باشد و به همین دلیل برای اینکه بتوانید در با سرعت بالاتز از نرم افزار های مختلف بر روی لپ تاپ خود استفاده کنید و به طور مثال در هنگام استفاده از برنامه هایی مانند فتوشاپ سرعت باز کردن و سرعت خروجی و پردازش بسیار بالاتری داشته باشید باید به سراغ تغییر و افزایش میزان رم دستگاه خود بروید.

اگر از رم پایین مانند رم ۲ گیگ استفاده می کنید یا رم ۴ گیگ بر روی لپتاپ شما قرار داده شده است می توانید به راحتی با افزایش میزان رم دستگاه خود آن را ارتقا داده و از سرعت بالاتر بر روی لپ تاپ خود نهایت لذت و استفاده را ببرید.

نکته‌ای که باید در مورد افزایش رم بر روی این دستگاه‌ها در نظر داشته باشید این است که میزان رم قابل قبول برای هر مدل لپ تاپ نیز از قبل مشخص شده است و شما باید با توجه به ساختار فیزیکی که بر روی دستگاه قرار داده شده و میزانی که برای آن از طرف کارخانه در نظر گرفته شده است ارتقا را انجام دهید.

افزایش سرعت لپ تاپ سونی

از نظر ارتقاء سخت افزاری با استفاده از هارد اس اس دی و ارتقاء رم دستگاه شما می توانید برای همه مدل های لپ تاپ های سونی این کار را انجام دهید و به عبارتی می توانید به راحتی لپ تاپ های سونی کند خود را با استفاده از این عملیات و پرداخت هزینه بسیار مناسب و اقتصادی به یک لپ‌تاپ سریع و پرقدرت تبدیل کنید که می‌تواند نرم‌افزارهای جدید را به سرعت باز کرده و سرعت خروجی بسیار خوبی را در اختیار شما قرار دهد.

 

تمامی عملیات تعویض این قطعات و ارتقاء سخت افزاری مدل های مختلف لپ تاپ سونی باید حتماً توسط افراد متخصص در این زمینه انجام شود و تیم نمایندگی سونی وایو با استفاده از تجربه و تخصصی که در این زمینه دارد می تواند تمامی این عملیات را برای مدل های مختلف لپ تاپ سونی باید در سریعترین زمان ممکن انجام داده و یک لپ‌تاپ سرعتی و پر قدرت را در اختیار شما قرار دهد.

نکته مهمی که باید در هنگام ارتقا و به روزرسانی لپ تاپ های سونی باید در نظر داشته باشید این است که بعد از انجام این عملیات تمامی اطلاعات شما بر روی لپ‌تاپ پاک شده و باید حتماً از اطلاعات خود بکاپ لازم را داشته باشید یا اینکه از هاردهای hdd و یا هارد اکسترنال خارجی استفاده نمایید می توانید اطلاعات خود را بر روی آن داشته باشید.

 

افزایش طول عمر قطعات

یکی دیگر از راهکارهای که در نمایندگی سونی وایو برای به روز رسانی و افزایش سرعت دستگاه استفاده می شود افزایش عمر از طریق  همان سرویس داخلی و بخش کولینگ می باشد.

تیم فنی و تخصصی نمایندگی سونی با استفاده از ابزار و تجهیزات پیشرفته و به روزی که در اختیار دارد تمامی قسمتهای داخلی لپ تاپ شما را سرویس می نماید تا با استفاده از این سرویس را به روز رسانی که بر روی آنها انجام می‌دهد بتوانید از طول عمر بسیار بالاتری برای این قطعات استفاده کنید و در بسیاری از موارد مشاهده می‌شود که مشکلات سخت افزاری برای قطعات مختلف مانند خاک گرفتگی یا غبار گرفتگی باعث می‌شود تا طول عمر این محصولات کاهش پیدا کند که با استفاده از سرویس داخلی می‌توانیم می‌توان آن را افزایش دهد تا شما بتوانید از قطعات سخت‌افزاری بیشتر استفاده کنید و کمتر نیاز به تعمیر داشته باشد و البته این سرویس داخلی باعث می‌شود که توله عمر و همچنین سرعت دستگاه شما نیز برای استفاده بالاتر برود.

 

در نظر داشته باشید که تمامی عملیات اجرا شده برای به‌روزرسانی لپ تاپ های قدیمی سونی وایو دارای گارانتی معتبر با ضمانت نامه کتبی بوده و شما در صورتی که بعد از عملیات ارتقا و به روزرسانی مشکلاتی را بر روی هارد های داخلی و همچنین رم یا سرویس داخلی ارائه شده مشاهده کنید می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن و بدون پرداخت هزینه مجدد مشکل به وجود آمده را برطرف نموده یا قطعه سخت افزاری را با قطعه سالم و اصلی اورجینال تعویض نمایید.